MRF89XA-I/MQ
Micrel / Microchip Technology
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MRF89XA-I/MQ with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MRF89XA-I/MQ with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | MRF89XA-I/MQ |
|---|---|
| Manufacturer | Microchip |
| Description | 32 QFN 5X5X0.9 Mm Tube, 868/915/950 Mhz Sub-ghz Transceiver |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $1.818 | $1.641 | $1.48 | $1.448 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 2.1 V ~ 3.6 V |
|---|---|
| Type: | TxRx Only |
| Series: | - |
| Serial Interfaces: | SPI |
| Sensitivity: | -113dBm |
| RF Family/Standard: | General ISM < 1GHz |
| Protocol: | - |
| Power - Output: | 12.5dBm |
| Packaging: | Tray |
| Package / Case: | 32-WFQFN Exposed Pad |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Modulation: | FSK, OOK |
| Memory Size: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Frequency: | 863MHz ~ 870MHz, 902MHz ~ 928MHz, 950MHz ~ 960MHz |
| Detailed Description: | IC RF TxRx Only General ISM |
| Data Rate (Max): | 200kbps |
| Current - Transmitting: | 16mA ~ 25mA |
| Current - Receiving: | 3mA |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply MRF89XA-I/MQ, use the request quote form to request MRF89XA-I/MQ pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MRF89XA-I/MQ.The price and lead time for MRF89XA-I/MQ depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# MRF89XA-I/MQ.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


