MPSH10RLRA
AMI Semiconductor / ON Semiconductor
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MPSH10RLRA with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. MPSH10RLRA
Manufacturer AMI Semiconductor / ON Semiconductor
Description TRANS NPN VHF/UHF SS 25V TO92
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):25V
Transistor Type:NPN
Supplier Device Package:TO-92-3
Series:-
Power - Max:350mW
Packaging:Cut Tape (CT)
Package / Case:TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA) (Formed Leads)
Other Names:MPSH10RLRAOSCT
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)
Noise Figure (dB Typ @ f):-
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Gain:-
Frequency - Transition:650MHz
Detailed Description:RF Transistor NPN 25V 650MHz 350mW Through Hole TO-92-3
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce:60 @ 4mA, 10V