MPRLS0015PA0000SA
Honeywell Sensing and Productivity Solutions
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MPRLS0015PA0000SA with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MPRLS0015PA0000SA with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | MPRLS0015PA0000SA |
|---|---|
| Manufacturer | Honeywell Sensing and Productivity Solutions |
| Description | MICRO PRESSURE, AMPLIFIED, COMPE |
| Lead Free Status / RoHS Status | RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 700 pcs | 1400 pcs | |||
|---|---|---|---|---|---|
| $4.875 | $4.55 | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 3 V ~ 3.6 V |
|---|---|
| Termination Style: | PCB |
| Supplier Device Package: | - |
| Series: | MPR |
| RoHS Status: | RoHS Compliant |
| Pressure Type: | Absolute |
| Port Style: | Threaded |
| Port Size: | Male - 0.10" (2.5mm) Tube, Dual |
| Package / Case: | 10-SMD Module |
| Output Type: | SPI |
| Output: | 24 b |
| Other Names: | 480-7099-2 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Operating Pressure: | 15 PSI (103.42 kPa) |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Maximum Pressure: | 60 PSI (413.69 kPa) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 10 Weeks |
| Features: | Amplified Output, Temperature Compensated |
| Detailed Description: | Pressure Sensor 15 PSI (103.42 kPa) Absolute Male - 0.10" (2.5mm) Tube, Dual 24 b 10-SMD Module |
| Accuracy: | ±0.25% |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply MPRLS0015PA0000SA, use the request quote form to request MPRLS0015PA0000SA pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MPRLS0015PA0000SA.The price and lead time for MPRLS0015PA0000SA depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# MPRLS0015PA0000SA.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


