MPC17517DTBR2
NXP Semiconductors / Freescale
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MPC17517DTBR2 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MPC17517DTBR2 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | MPC17517DTBR2 |
|---|---|
| Manufacturer | NXP Semiconductors / Freescale |
| Description | IC MOTOR DRIVER PAR 16TSSOP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 2.7 V ~ 5.7 V |
|---|---|
| Voltage - Load: | 2 V ~ 6.8 V |
| Technology: | Power MOSFET |
| Supplier Device Package: | 16-TSSOP |
| Step Resolution: | - |
| Series: | - |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Output Configuration: | Half Bridge (3) |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Motor Type - Stepper: | - |
| Motor Type - AC, DC: | Brushed DC |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Interface: | Parallel |
| Function: | Driver - Fully Integrated, Control and Power Stage |
| Detailed Description: | Motor Driver Power MOSFET Parallel 16-TSSOP |
| Current - Output: | 1A |
| Base Part Number: | MPC17517 |
| Applications: | Battery Powered |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply MPC17517DTBR2, use the request quote form to request MPC17517DTBR2 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MPC17517DTBR2.The price and lead time for MPC17517DTBR2 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# MPC17517DTBR2.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
