MP725-25.0-1%
Caddock Electronics, Inc.
MP725-25.0-1%
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MP725-25.0-1% with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. MP725-25.0-1%
Manufacturer Caddock Electronics, Inc.
Description RES SMD 25 OHM 1% 25W DPAK
(In US Dollars)
250 pcs500 pcs750 pcs1250 pcs
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:-20/ +80ppm/°C
Supplier Device Package:DPAK
Size / Dimension:0.325" L x 0.320" W (8.26mm x 8.13mm)
Series:MP725
Resistance:25 Ohms
Power (Watts):25W