MP2-HS024-41-H
3M
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MP2-HS024-41-H with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. MP2-HS024-41-H
Manufacturer 3M
Description CONN PLUG REAR 24POS 4ROW
(In US Dollars)
1008 pcs
Data sheet
Series:MetPak™ MP2
Pitch:0.079" (2.00mm)
Packaging:Bulk
Other Names:00048011413877
Number of Rows:4
Number of Positions:24
Note:Contacts Not Included
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:10 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Features:Standoffs
Detailed Description:24 Position Shroud for Male Pins Connector Through Hole