MMZ1608S102ATA00
TDK Corporation
MMZ1608S102ATA00
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MMZ1608S102ATA00 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. MMZ1608S102ATA00
Manufacturer TDK
Description
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 37281 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
10 pcs100 pcs1000 pcs10000 pcs
Data sheet
Size / Dimension:0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.80mm)
Series:MMZ
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Other Names:445-1550-2
MMZ1608S102A
MMZ1608S102AT
MMZ1608S102AT-ND
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Manufacturer Standard Lead Time:12 Weeks
Impedance @ Frequency:1 kOhms @ 100MHz
Height (Max):0.037" (0.95mm)
Filter Type:Signal Line
DC Resistance (DCR) (Max):500 mOhm
Current Rating (Max):400mA