MMZ1608R471ATD25
TDK Corporation
MMZ1608R471ATD25
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MMZ1608R471ATD25 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. MMZ1608R471ATD25
Manufacturer TDK Corporation
Description FERRITE BEAD 470 OHM 0603 1LN
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs25 pcs50 pcs
100 pcs250 pcs500 pcs1000 pcs
Data sheet
Size / Dimension:0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.80mm)
Series:MMZ
Ratings:AEC-Q200
Packaging:Cut Tape (CT)
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Other Names:445-172832-1
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Number of Lines:1
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:10 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Impedance @ Frequency:470 Ohms @ 100MHz
Height (Max):0.037" (0.95mm)
Filter Type:Signal Line
DC Resistance (DCR) (Max):300 mOhm
Current Rating (Max):500mA