MMZ1005S102CTD25
TDK Corporation
MMZ1005S102CTD25
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MMZ1005S102CTD25 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. MMZ1005S102CTD25
Manufacturer TDK
Description Ferrite Beads 0402 1000ohms 200mA Signal Line AEC-Q200
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 149305 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
10 pcs100 pcs1000 pcs10000 pcs
Data sheet
Size / Dimension:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Series:MMZ
Ratings:AEC-Q200
Packaging:Cut Tape (CT)
Package / Case:0402 (1005 Metric)
Other Names:445-172788-1
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Manufacturer Standard Lead Time:12 Weeks
Impedance @ Frequency:1 kOhms @ 100MHz
Height (Max):0.022" (0.55mm)
Filter Type:Signal Line
DC Resistance (DCR) (Max):750 mOhm
Current Rating (Max):200mA