MMU01020C3301FB300
Vishay Precision Group
MMU01020C3301FB300
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MMU01020C3301FB300 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. MMU01020C3301FB300
Manufacturer Vishay
Description Res Thin Film 0102 3.3K Ohm 1% 1/5W ±50ppm/C Conformal Melf SMD Blister T/R
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 98084 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
10 pcs100 pcs1000 pcs10000 pcs
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Supplier Device Package:0102
Size / Dimension:0.043" Dia x 0.087" L (1.10mm x 2.20mm)
Series:MMU - Professional
Resistance:3.3 kOhms
Power (Watts):0.3W
Packaging:Cut Tape (CT)
Package / Case:MELF, 0102
Other Names:749-1394-1
MMU-3.30KCCT
MMU-3.30KCCT-ND
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Failure Rate:-
Detailed Description:3.3 kOhms ±1% 0.3W Chip Resistor MELF, 0102 Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 Thin Film