MMU01020C3002FB300
Electro-Films (EFI) / Vishay
MMU01020C3002FB300
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MMU01020C3002FB300 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. MMU01020C3002FB300
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description RES 30K OHM 1% 0.3W MELF 0102
(In US Dollars)
3000 pcs6000 pcs15000 pcs
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Supplier Device Package:0102
Size / Dimension:0.043" Dia x 0.087" L (1.10mm x 2.20mm)
Series:MMU - Professional
Resistance:30 kOhms
Power (Watts):0.3W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:MELF, 0102
Other Names:749-1438-2
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Failure Rate:-
Detailed Description:30 kOhms ±1% 0.3W Chip Resistor MELF, 0102 Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 Thin Film