MMF50SFRE57K6
Buy MMF50SFRE57K6 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. MMF50SFRE57K6
Manufacturer Yageo
Description RES SMD 1% 1/2W MELF
(In US Dollars)
6000 pcs
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Supplier Device Package:MELF
Size / Dimension:0.087" Dia x 0.232" L (2.20mm x 5.90mm)
Series:MMF
Resistance:57.6 kOhms
Power (Watts):0.5W, 1/2W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:MELF, 0207
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Failure Rate:-
Detailed Description:57.6 kOhms ±1% 0.5W, 1/2W Chip Resistor MELF, 0207 Metal Film