MMF-25FRF270K
Yageo
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MMF-25FRF270K with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. MMF-25FRF270K
Manufacturer Yageo
Description RES SMD 1% 1/4W MELF
(In US Dollars)
6000 pcs
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Supplier Device Package:MELF
Size / Dimension:0.087" Dia x 0.232" L (2.20mm x 5.90mm)
Series:MMF
Resistance:270 kOhms
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:MELF, 0207
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Number of Terminations:2
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):-
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:270 kOhms ±1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor MELF, 0207 Metal Film