MMF-25FRF26R1
Buy MMF-25FRF26R1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. MMF-25FRF26R1
Manufacturer Yageo
Description RES SMD 1% 1/4W MELF
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Supplier Device Package:MELF
Size / Dimension:0.087" Dia x 0.232" L (2.20mm x 5.90mm)
Series:MMF
Resistance:26.1 Ohms
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:MELF, 0207
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Failure Rate:-
Detailed Description:26.1 Ohms ±1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor MELF, 0207 Metal Film