MM5Z30VT1G
onsemi
MM5Z30VT1G
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MM5Z30VT1G with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. MM5Z30VT1G
Manufacturer onsemi
Description
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 38208 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
10 pcs100 pcs1000 pcs10000 pcs
Data sheet
Voltage - Zener (Nom) (Vz):30V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:900mV @ 10mA
Tolerance:±6.7%
Supplier Device Package:SOD-523
Series:-
Power - Max:500mW
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:SC-79, SOD-523
Other Names:MM5Z30VT1GOS
Operating Temperature:-65°C ~ 150°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Impedance (Max) (Zzt):80 Ohms
Detailed Description:Zener Diode 30V 500mW ±6.7% Surface Mount SOD-523
Current - Reverse Leakage @ Vr:50nA @ 21V