MLTFC6H-LP316
Panduit
MLTFC6H-LP316
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MLTFC6H-LP316 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. MLTFC6H-LP316
Manufacturer Panduit
Description TIE 316SS POLYCOAT 250# 20.5" BK
Wire/Cable Tie Type:Standard, Locking
Width:0.310" (7.87mm)
Packaging:50 per Pkg
Other Names:298-16897
MLTFC6H-LP316-ND
Manufacturer Standard Lead Time:4 Weeks
Length - Approximate:20.50"
Length - Actual:1.709' (521.00mm)
Features:Corrosion Resistance, UV Resistant
Detailed Description:Standard, Locking Black 6.00" (152.40mm) 0.310" (7.87mm) 250 lbs (113.40 kg) 1.709' (521.00mm)
Color:Black
Bundle Diameter:6.00" (152.40mm)