MLF1608E8R2MTD25
TDK Corporation
MLF1608E8R2MTD25
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MLF1608E8R2MTD25 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. MLF1608E8R2MTD25
Manufacturer TDK Corporation
Description FIXED IND 8.2UH 10MA 1.5 OHM SMD
(In US Dollars)
4000 pcs8000 pcs12000 pcs28000 pcs100000 pcs
Data sheet
Type:Multilayer
Tolerance:±20%
Supplier Device Package:0603 (1608 Metric)
Size / Dimension:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Shielding:Shielded
Series:MLF
Ratings:AEC-Q200
Q @ Freq:35 @ 4MHz
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Other Names:445-173928-2
MLF1608E8R2MTD25-ND
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Material - Core:Ferrite
Manufacturer Standard Lead Time:10 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Inductance Frequency - Test:4MHz
Inductance:8.2µH
Height - Seated (Max):0.037" (0.95mm)
Frequency - Self Resonant:35MHz
Detailed Description:8.2µH Shielded Multilayer Inductor 10mA 1.5 Ohm Max 0603 (1608 Metric)
DC Resistance (DCR):1.5 Ohm Max
Current Rating:10mA