MKT1817233015W
Buy MKT1817233015W with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. MKT1817233015W
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description CAP FILM 3300PF 10% 100VDC RAD
(In US Dollars)
2500 pcs
Data sheet
Voltage Rating - DC:100V
Voltage Rating - AC:63V
Tolerance:±10%
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Radial
Other Names:1817233015W
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Manufacturer Standard Lead Time:18 Weeks
Lead Spacing:0.197" (5.00mm)
Detailed Description:3300pF Film Capacitor 63V 100V Polyester, Metallized Radial
Capacitance:3300pF