MKT1817227256
Buy MKT1817227256 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. MKT1817227256
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description CAP FILM 2700PF 20% 250VDC RAD
(In US Dollars)
2000 pcs
Data sheet
Voltage Rating - DC:250V
Voltage Rating - AC:160V
Tolerance:±20%
Ratings:-
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial
Other Names:1817227256
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Manufacturer Standard Lead Time:18 Weeks
Lead Spacing:0.197" (5.00mm)
Detailed Description:2700pF Film Capacitor 160V 250V Polyester, Metallized Radial
Capacitance:2700pF