MKT1817227255G
Buy MKT1817227255G with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. MKT1817227255G
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description CAP FILM 2700PF 10% 250VDC RAD
(In US Dollars)
1750 pcs
Data sheet
Voltage Rating - DC:250V
Voltage Rating - AC:160V
Tolerance:±10%
Termination:PC Pins
Series:MKT1817
Ratings:-
Packaging:Tape & Box (TB)
Package / Case:Radial
Other Names:1817227255G
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:18 Weeks
Lead Spacing:0.197" (5.00mm)
Detailed Description:2700pF Film Capacitor 160V 250V Polyester, Metallized Radial
Capacitance:2700pF