MKS4C052206D00KSSD
WIMA
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MKS4C052206D00KSSD with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. MKS4C052206D00KSSD
Manufacturer WIMA
Description CAP FILM 22UF 10% 63VDC RAD
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs100 pcs
500 pcs1000 pcs2500 pcs
Data sheet
Voltage Rating - DC:63V
Voltage Rating - AC:40V
Tolerance:±10%
Termination:PC Pins
Size / Dimension:1.240" L x 0.512" W (31.50mm x 13.00mm)
Series:-
Ratings:-
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial
Other Names:1928-1690
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):Not Applicable
Manufacturer Standard Lead Time:20 Weeks
Lead Spacing:1.083" (27.50mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.945" (24.00mm)
Features:-
Dielectric Material:Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized
Detailed Description:22µF Film Capacitor 40V 63V Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized Radial
Capacitance:22µF