MKP385368125JC02R0
Buy MKP385368125JC02R0 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. MKP385368125JC02R0
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description CAP FILM 0.068UF 5% 1.25KVDC RAD
(In US Dollars)
500 pcs
Data sheet
Voltage Rating - DC:1250V (1.25kV)
Voltage Rating - AC:450V
Tolerance:±5%
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Radial
Other Names:385368125JC02R0
Operating Temperature:-55°C ~ 110°C
Manufacturer Standard Lead Time:15 Weeks
Lead Spacing:0.295" (7.50mm)
Detailed Description:0.068µF Film Capacitor 450V 1250V (1.25kV) Polypropylene (PP), Metallized Radial
Capacitance:0.068µF