MKP1840433406V
Buy MKP1840433406V with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. MKP1840433406V
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description CAP FILM 0.33UF 20% RADIAL
(In US Dollars)
400 pcs
Data sheet
Voltage Rating - DC:-
Voltage Rating - AC:-
Tolerance:±20%
Termination:PC Pins
Size / Dimension:1.024" L x 0.236" W (26.00mm x 6.00mm)
Series:MKP1840
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Radial
Other Names:1840433406V
Operating Temperature:-55°C ~ 100°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:18 Weeks
Lead Spacing:0.886" (22.50mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.610" (15.50mm)
Features:-
Dielectric Material:Polypropylene (PP), Metallized
Detailed Description:0.33µF Film Capacitor Polypropylene (PP), Metallized Radial
Capacitance:0.33µF