MG06400D-BN1MM
Hamlin / Littelfuse
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MG06400D-BN1MM with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MG06400D-BN1MM with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | MG06400D-BN1MM |
|---|---|
| Manufacturer | Hamlin / Littelfuse |
| Description | IGBT MODULE PACKAGE D 600V 400A |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 60 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $210.672 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): | 600V |
|---|---|
| Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: | 2.45V @ 15V, 400A |
| Supplier Device Package: | D3 |
| Series: | - |
| Power - Max: | 1400W |
| Package / Case: | D-3 Module |
| Other Names: | F6284 |
| Operating Temperature: | - |
| NTC Thermistor: | No |
| Mounting Type: | Chassis Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Input Capacitance (Cies) @ Vce: | 18nF @ 25V |
| Input: | Standard |
| IGBT Type: | - |
| Detailed Description: | IGBT Module Half Bridge 600V 460A 1400W Chassis Mount D3 |
| Current - Collector Cutoff (Max): | 1mA |
| Current - Collector (Ic) (Max): | 460A |
| Configuration: | Half Bridge |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply MG06400D-BN1MM, use the request quote form to request MG06400D-BN1MM pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MG06400D-BN1MM.The price and lead time for MG06400D-BN1MM depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# MG06400D-BN1MM.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
