MG064L18X500RP
AVX Corporation
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MG064L18X500RP with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MG064L18X500RP with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | MG064L18X500RP |
|---|---|
| Manufacturer | AVX Corporation |
| Description | VARISTOR 28V 20A 0612 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 4000 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $0.64 | |||||
Specifications
Data sheet
| Varistor Voltage (Typ): | 28V |
|---|---|
| Varistor Voltage (Min): | 25.2V |
| Varistor Voltage (Max): | 30.8V |
| Series: | - |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 0612 (1632 Metric) |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C (TA) |
| Number of Circuits: | 4 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Maximum DC Volts: | 18V |
| Maximum AC Volts: | 14V |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 15 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Energy: | 0.10J |
| Detailed Description: | 28V 20A Varistor 4 Circuit Surface Mount 0612 (1632 Metric) |
| Current - Surge: | 20A |
| Capacitance @ Frequency: | 75pF @ 1MHz |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply MG064L18X500RP, use the request quote form to request MG064L18X500RP pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MG064L18X500RP.The price and lead time for MG064L18X500RP depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# MG064L18X500RP.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
