MFR100FRF52-3K32
Yageo
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MFR100FRF52-3K32 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. MFR100FRF52-3K32
Manufacturer Yageo
Description RES MF 1W 1% AXIAL
(In US Dollars)
6000 pcs
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.177" Dia x 0.453" L (4.50mm x 11.50mm)
Series:MFR
Resistance:3.32 kOhms
Power (Watts):1W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Axial
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Number of Terminations:2
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):-
Features:-
Detailed Description:3.32 kOhms ±1% 1W Through Hole Resistor Axial Metal Film