MFR100FRF52-39K2
Buy MFR100FRF52-39K2 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. MFR100FRF52-39K2
Manufacturer Yageo
Description RES MF 1W 1% AXIAL
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.177" Dia x 0.453" L (4.50mm x 11.50mm)
Series:MFR
Resistance:39.2 kOhms
Power (Watts):1W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Axial
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Features:-
Detailed Description:39.2 kOhms ±1% 1W Through Hole Resistor Axial Metal Film