MF-USMD010-2
Bourns, Inc.
MF-USMD010-2
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MF-USMD010-2 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. MF-USMD010-2
Manufacturer Bourns, Inc.
Description PTC RESET FUSE 30V 100MA 1210
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage - Max:30V
Type:Polymeric
Time to Trip:600ms
Thickness (Max):0.033" (0.85mm)
Size / Dimension:0.127" L x 0.102" W (3.22mm x 2.58mm)
Series:Multifuse®, MF-USMD
Resistance - Post Trip (R1) (Max):15 Ohms
Resistance - Initial (Ri) (Min):800 mOhms
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:1210 (3225 Metric)
Other Names:MF-USMD010TR
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Spacing:-
Height - Seated (Max):-
Detailed Description:Polymeric PTC Resettable Fuse 30V 100mA Ih Surface Mount 1210 (3225 Metric)
Current - Trip (It):300mA
Current - Max:10A
Current - Hold (Ih) (Max):100mA