MF-SMDF150-2
Bourns, Inc.
MF-SMDF150-2
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MF-SMDF150-2 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. MF-SMDF150-2
Manufacturer Bourns
Description
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 27884 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
10 pcs100 pcs1000 pcs10000 pcs
Data sheet
Voltage - Max:15V
Type:Polymeric
Time to Trip:800ms
Thickness (Max):0.033" (0.85mm)
Size / Dimension:0.200" L x 0.180" W (5.08mm x 4.58mm)
Series:Multifuse®, MF-SMDF
Resistance - Post Trip (R1) (Max):170 mOhms
Resistance - Initial (Ri) (Min):50 mOhms
Ratings:-
Packaging:Cut Tape (CT)
Package / Case:2018 (5045 Metric), Concave
Other Names:MF-SMDF150-2CT
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:14 Weeks
Lead Spacing:-
Height - Seated (Max):-
Detailed Description:Polymeric PTC Resettable Fuse 15V 1.5A Ih Surface Mount 2018 (5045 Metric), Concave
Current - Trip (It):3A
Current - Max:40A
Current - Hold (Ih) (Max):1.5A