MF-RHT200/32-AP
Buy MF-RHT200/32-AP with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. MF-RHT200/32-AP
Manufacturer Bourns, Inc.
Description 2.0A HIGH-TEMPERATURE PTC RESETT
(In US Dollars)
4000 pcs
Data sheet
Voltage - Max:32V
Type:Polymeric
Time to Trip:3s
Thickness (Max):-
Size / Dimension:0.370" Dia x 0.118" T (9.40mm x 3.00mm)
Series:Multifuse®, MF-RHT
Resistance - Post Trip (R1) (Max):110 mOhms
Resistance - Initial (Ri) (Min):45 mOhms
Ratings:AEC-Q200
Package / Case:Radial, Disc
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:5 Weeks
Lead Spacing:0.201" (5.10mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.551" (14.00mm)
Detailed Description:Polymeric PTC Resettable Fuse 32V 2A Ih Through Hole Radial, Disc
Current - Trip (It):3.8A
Current - Max:50A
Current - Hold (Ih) (Max):2A