MF-MSMF075/24-2
Bourns, Inc.
MF-MSMF075/24-2
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MF-MSMF075/24-2 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. MF-MSMF075/24-2
Manufacturer Bourns
Description PTC Resettable Fuse 0.75A(hold) 1.5A(trip) 24V 40A 0.8W 0.2s 0.11Ohm SMD Solder Pad 1812 T/R Automotive
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 33779 pcs
Data sheet
Voltage - Max:24V
Type:Polymeric
Time to Trip:200ms
Thickness (Max):0.033" (0.85mm)
Size / Dimension:0.179" L x 0.128" W (4.55mm x 3.24mm)
Series:Multifuse®, MF-MSMF
Resistance - Post Trip (R1) (Max):450 mOhms
Resistance - Initial (Ri) (Min):110 mOhms
Ratings:AEC-Q200
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:1812 (4532 Metric), Concave
Other Names:MF-MSMF075/24-2TR
MFMSMF075242
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Height - Seated (Max):-
Detailed Description:Polymeric PTC Resettable Fuse 24V 750mA Ih Surface Mount 1812 (4532 Metric), Concave
Current - Trip (It):1.5A
Current - Max:40A
Current - Hold (Ih) (Max):750mA