MEA1608LD150TA0G
TDK Corporation
MEA1608LD150TA0G
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MEA1608LD150TA0G with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. MEA1608LD150TA0G
Manufacturer TDK Corporation
Description FILTER LC 15PF 380MHZ SMD
(In US Dollars)
4000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:6.3V
Values:C = 15pF
Type:Low Pass
Technology:LC
Size / Dimension:0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.80mm)
Series:MEA
Resistance - Channel (Ohms):-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0603 (1608 Metric), Array, 10 PC Pad
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Number of Channels:4
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:10 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height:0.024" (0.60mm)
Filter Order:3rd
ESD Protection:No
Detailed Description:LC EMI Filter 3rd Order Low Pass 4 Channel C = 15pF 50mA 0603 (1608 Metric), Array, 10 PC Pad
Current:50mA
Center / Cutoff Frequency:380MHz (Cutoff)