MEA1608L75R0TA0G
TDK Corporation
MEA1608L75R0TA0G
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MEA1608L75R0TA0G with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. MEA1608L75R0TA0G
Manufacturer TDK
Description 1.6mm x 0.8mm x 0.6mm, -40 to +85 degC, 20dB (600MHz to2000MHz), 100mA / Tape and Reel
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 36829 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
10 pcs100 pcs1000 pcs10000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:6.3V
Values:-
Type:Low Pass
Technology:LC
Size / Dimension:0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.80mm)
Series:MEA
Resistance - Channel (Ohms):-
Packaging:Cut Tape (CT)
Package / Case:0603 (1608 Metric), Array, 10 PC Pad
Other Names:445-6730-1
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Number of Channels:4
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:12 Weeks
Height:0.024" (0.60mm)
Filter Order:1st
ESD Protection:No
Detailed Description:LC EMI Filter 1st Order Low Pass 4 Channel 100mA 0603 (1608 Metric), Array, 10 PC Pad
Current:100mA
Center / Cutoff Frequency:75MHz (Cutoff)
Attenuation Value:20dB @ 600MHz ~ 2GHz