MEA1210PH150T001
TDK Corporation
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MEA1210PH150T001 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MEA1210PH150T001 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | MEA1210PH150T001 |
|---|---|
| Manufacturer | TDK Corporation |
| Description | FILTER LC(PI) 15PF 430MHZ SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 4000 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $0.273 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Rated: | 6.3V |
|---|---|
| Values: | C = 15pF |
| Type: | Low Pass |
| Technology: | LC (Pi) |
| Size / Dimension: | 0.047" L x 0.039" W (1.20mm x 1.00mm) |
| Series: | MEA |
| Resistance - Channel (Ohms): | - |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 0504 (1210 Metric), Array, 6 PC Pad |
| Other Names: | 445-6745-2 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Number of Channels: | 2 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Height: | 0.024" (0.60mm) |
| Filter Order: | 3rd |
| ESD Protection: | No |
| Detailed Description: | LC (Pi) EMI Filter 3rd Order Low Pass 2 Channel C = 15pF 100mA 0504 (1210 Metric), Array, 6 PC Pad |
| Current: | 100mA |
| Center / Cutoff Frequency: | 430MHz (Cutoff) |
| Attenuation Value: | 20dB @ 800MHz ~ 3GHz |
| Applications: | Data Lines for Mobile Devices |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply MEA1210PH150T001, use the request quote form to request MEA1210PH150T001 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MEA1210PH150T001.The price and lead time for MEA1210PH150T001 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# MEA1210PH150T001.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
