MDKK1616T3R3MM
Taiyo Yuden
MDKK1616T3R3MM
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MDKK1616T3R3MM with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. MDKK1616T3R3MM
Manufacturer Taiyo Yuden
Description FIXED IND 3.3UH 650MA 515 MOHM
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs100 pcs500 pcs1000 pcs
Data sheet
Type:Wirewound
Tolerance:±20%
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.065" L x 0.065" W (1.64mm x 1.64mm)
Shielding:Shielded
Series:MCOIL™, MD
Ratings:-
Q @ Freq:-
Packaging:Cut Tape (CT)
Package / Case:Nonstandard
Other Names:587-4091-1
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Material - Core:Metal
Manufacturer Standard Lead Time:9 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Inductance Frequency - Test:1MHz
Inductance:3.3µH
Height - Seated (Max):0.039" (1.00mm)
Frequency - Self Resonant:-
Detailed Description:3.3µH Shielded Wirewound Inductor 650mA 515 mOhm Max Nonstandard
DC Resistance (DCR):515 mOhm Max
Current Rating:650mA
Current - Saturation:1.15A