MDF51SU-2S-13C(02)
Hirose
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MDF51SU-2S-13C(02) with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. MDF51SU-2S-13C(02)
Manufacturer Hirose
Description MDF51 RCPT 2POS CRIMP
(In US Dollars)
100 pcs
Data sheet
Series:MDF51
Row Spacing:-
Pitch:0.512" (13.00mm)
Packaging:Bulk
Other Names:547-2018-1-02
Number of Rows:1
Number of Positions:2
Note:Contacts Not Included
Mounting Type:Free Hanging (In-Line)
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:16 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Features:-
Fastening Type:Friction Lock
Detailed Description:2 Position Rectangular Housing Connector Receptacle Gray 0.512" (13.00mm)