MCR03EZPFX3320
LAPIS Semiconductor
MCR03EZPFX3320
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MCR03EZPFX3320 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. MCR03EZPFX3320
Manufacturer LAPIS Semiconductor
Description RES SMD 332 OHM 1% 1/10W 0603
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Supplier Device Package:0603
Size / Dimension:0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.80mm)
Series:MCR
Resistance:332 Ohms
Power (Watts):0.1W, 1/10W