MC34933EPR2
NXP Semiconductors / Freescale
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MC34933EPR2 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MC34933EPR2 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | MC34933EPR2 |
|---|---|
| Manufacturer | NXP Semiconductors |
| Description | H-Bridge, Dual, Low Voltage, Stepper & DC Brushed Motor Driver, 2-7V, 1.4A, 200kHz, QFN 16 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $1.029 | $0.929 | $0.838 | $0.82 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 2.7 V ~ 5.5 V |
|---|---|
| Voltage - Load: | 2 V ~ 7 V |
| Technology: | Power MOSFET |
| Supplier Device Package: | 16-UQFN-EP (3x3) |
| Step Resolution: | - |
| Series: | - |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 16-UFQFN Exposed Pad |
| Output Configuration: | Half Bridge (4) |
| Other Names: | 935310346528 |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Motor Type - Stepper: | Bipolar |
| Motor Type - AC, DC: | Brushed DC |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Interface: | Parallel |
| Function: | Driver - Fully Integrated, Control and Power Stage |
| Detailed Description: | Bipolar Motor Driver Power MOSFET Parallel 16-UQFN-EP (3x3) |
| Current - Output: | 1A |
| Base Part Number: | MC34933 |
| Applications: | General Purpose |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply MC34933EPR2, use the request quote form to request MC34933EPR2 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MC34933EPR2.The price and lead time for MC34933EPR2 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# MC34933EPR2.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
