MC34932SEK
NXP Semiconductors / Freescale
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MC34932SEK with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MC34932SEK with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | MC34932SEK |
|---|---|
| Manufacturer | NXP Semiconductors / Freescale |
| Description | IC HALF-BRIDGE DRVR 4 CH 32SOIC |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 26 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $3.506 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 5 V ~ 36 V |
|---|---|
| Voltage - Load: | 5 V ~ 36 V |
| Technology: | Power MOSFET |
| Supplier Device Package: | 54-SOIC |
| Series: | - |
| Rds On (Typ): | 120 mOhm |
| Packaging: | Tube |
| Package / Case: | 54-SSOP (0.295", 7.50mm Width) Exposed Pad |
| Output Configuration: | Half Bridge (4) |
| Other Names: | 568-13349 935311993574 MC34932SEK-ND |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 16 Weeks |
| Load Type: | Inductive |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Interface: | Logic |
| Features: | Status Flag |
| Fault Protection: | Current Limiting, Over Temperature, Short Circuit, UVLO |
| Detailed Description: | Half Bridge (4) Driver DC Motors, General Purpose Power MOSFET 54-SOIC |
| Current - Peak Output: | - |
| Current - Output / Channel: | 5A |
| Applications: | DC Motors, General Purpose |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply MC34932SEK, use the request quote form to request MC34932SEK pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MC34932SEK.The price and lead time for MC34932SEK depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# MC34932SEK.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
