MBA02040C1542FC100
Electro-Films (EFI) / Vishay
MBA02040C1542FC100
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MBA02040C1542FC100 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. MBA02040C1542FC100
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description RES 15.4K OHM 0.4W 1% AXIAL
(In US Dollars)
1000 pcs
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.063" Dia x 0.142" L (1.60mm x 3.60mm)
Series:MBA/SMA 0204 - Professional
Resistance:15.4 kOhms
Power (Watts):0.4W
Packaging:Tape & Box (TB)
Package / Case:Axial
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Number of Terminations:2
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:9 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):-
Features:Automotive AEC-Q200
Failure Rate:-
Detailed Description:15.4 kOhms ±1% 0.4W Through Hole Resistor Axial Automotive AEC-Q200 Thin Film