MBA02040C1541FCT00
Electro-Films (EFI) / Vishay
MBA02040C1541FCT00
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MBA02040C1541FCT00 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. MBA02040C1541FCT00
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description RES 1.54K OHM 0.4W 1% AXIAL
(In US Dollars)
5000 pcs
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.063" Dia x 0.142" L (1.60mm x 3.60mm)
Series:MBA/SMA 0204 - Professional
Resistance:1.54 kOhms
Power (Watts):0.4W
Packaging:Tape & Box (TB)
Package / Case:Axial
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Failure Rate:-
Detailed Description:1.54 kOhms ±1% 0.4W Through Hole Resistor Axial Automotive AEC-Q200 Thin Film