MB7489-100
MaxBotix Inc.
MB7489-100
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MB7489-100 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. MB7489-100
Manufacturer MaxBotix Inc.
Description ULTRASONIC SENSOR 420HR-MAXSONAR
Lead Free Status / RoHS Status RoHS Compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:10 V ~ 32 V
Series:4-20HR-MaxSonar-WR
RoHS Status:RoHS Compliant
Packaging:Bulk
Operating Temperature:-40°C ~ 65°C (TA)
Manufacturer Standard Lead Time:2 Weeks
Frequency:42kHz
Detailed Description:Ultrasonic Sensor 42kHz