MAX2634AXT+T
Maxim Integrated
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MAX2634AXT+T with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MAX2634AXT+T with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | MAX2634AXT+T |
|---|---|
| Manufacturer | Maxim Integrated |
| Description | Ultra-Low-Current Low-Noise Amplifier for RKE Solutions with Low-Noise Figure and Shutdown Mode |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $1.153 | $1.04 | $0.938 | $0.918 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 2.2 V ~ 5.5 V |
|---|---|
| Test Frequency: | 315MHz |
| Supplier Device Package: | SC-70-6 |
| Series: | - |
| RF Type: | RKE, Access Control |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 6-TSSOP, SC-88, SOT-363 |
| P1dB: | -29dbm |
| Other Names: | MAX2634AXT+T-ND MAX2634AXT+TTR |
| Noise Figure: | 1.25dB |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 6 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Gain: | 15.5dB |
| Frequency: | 315MHz, 433MHz |
| Detailed Description: | RF Amplifier IC RKE, Access Control 315MHz, 433MHz SC-70-6 |
| Current - Supply: | 2.5mA |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply MAX2634AXT+T, use the request quote form to request MAX2634AXT+T pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MAX2634AXT+T.The price and lead time for MAX2634AXT+T depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# MAX2634AXT+T.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

