MAX2632EUK+T
Maxim Integrated
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MAX2632EUK+T with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MAX2632EUK+T with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | MAX2632EUK+T |
|---|---|
| Manufacturer | Maxim Integrated |
| Description | |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.768 | $0.694 | $0.626 | $0.612 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 2.7 V ~ 5.5 V |
|---|---|
| Test Frequency: | 900MHz |
| Supplier Device Package: | SOT-23-5 |
| Series: | - |
| RF Type: | Cellular, VHF, GPS, ISM, PCS, Set Top Box, WLAN, WLL |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | SC-74A, SOT-753 |
| P1dB: | -11dBm |
| Other Names: | MAX2632EUK+T-ND MAX2632EUK+TTR |
| Noise Figure: | 3.8dB |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 10 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Gain: | 13.4dB |
| Frequency: | 100MHz ~ 1GHz |
| Detailed Description: | RF Amplifier IC Cellular, VHF, GPS, ISM, PCS, Set Top Box, WLAN, WLL 100MHz ~ 1GHz SOT-23-5 |
| Current - Supply: | 6.6mA |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply MAX2632EUK+T, use the request quote form to request MAX2632EUK+T pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MAX2632EUK+T.The price and lead time for MAX2632EUK+T depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# MAX2632EUK+T.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

