MASW-011055-TR0500
Aeroflex (MACOM Technology Solutions)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MASW-011055-TR0500 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MASW-011055-TR0500 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | MASW-011055-TR0500 |
|---|---|
| Manufacturer | Aeroflex (MACOM Technology Solutions) |
| Description | SWITCH SP2T 12-HQFN |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 500 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $11.89 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 5V |
|---|---|
| Topology: | Reflective |
| Test Frequency: | 2GHz |
| Supplier Device Package: | 12-VQFN (5x5) |
| Series: | - |
| RF Type: | - |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 12-LQFN Exposed Pad |
| P1dB: | - |
| Other Names: | 1465-1774-2 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Isolation: | 51dB |
| Insertion Loss: | 0.35dB |
| Impedance: | - |
| IIP3: | 66dBm |
| Frequency Range: | 30MHz ~ 3GHz |
| Features: | - |
| Detailed Description: | RF Switch IC SPDT 3GHz 12-VQFN (5x5) |
| Circuit: | SPDT |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply MASW-011055-TR0500, use the request quote form to request MASW-011055-TR0500 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MASW-011055-TR0500.The price and lead time for MASW-011055-TR0500 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# MASW-011055-TR0500.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

