MAMG-002735-030L0L
Aeroflex (MACOM Technology Solutions)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MAMG-002735-030L0L with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MAMG-002735-030L0L with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | MAMG-002735-030L0L |
|---|---|
| Manufacturer | Aeroflex (MACOM Technology Solutions) |
| Description | IC RF AMP 2.7GHZ-3.5GHZ 28QFN |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 50V |
|---|---|
| Test Frequency: | - |
| Supplier Device Package: | 28-QFN (7x7) |
| Series: | - |
| RF Type: | - |
| Packaging: | Strip |
| Package / Case: | 28-SMD Power Module |
| P1dB: | - |
| Other Names: | 1465-1769 |
| Noise Figure: | - |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Gain: | 25.5dB |
| Frequency: | 2.7GHz ~ 3.5GHz |
| Detailed Description: | RF Amplifier IC 2.7GHz ~ 3.5GHz 28-QFN (7x7) |
| Current - Supply: | 200mA |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply MAMG-002735-030L0L, use the request quote form to request MAMG-002735-030L0L pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MAMG-002735-030L0L.The price and lead time for MAMG-002735-030L0L depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# MAMG-002735-030L0L.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


