MAMG-0T0912-090PSM
Aeroflex (MACOM Technology Solutions)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MAMG-0T0912-090PSM with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MAMG-0T0912-090PSM with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | MAMG-0T0912-090PSM |
|---|---|
| Manufacturer | Aeroflex (MACOM Technology Solutions) |
| Description | IC AMP RADAR 960MHZ-1.215GHZ MOD |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 50V |
|---|---|
| Test Frequency: | 1.215GHz |
| Supplier Device Package: | Module |
| Series: | - |
| RF Type: | Radar |
| Packaging: | Original-Reel® |
| Package / Case: | 9-SMD Module |
| P1dB: | - |
| Other Names: | 1465-1486-6 |
| Noise Figure: | - |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Gain: | 31dB |
| Frequency: | 960MHz ~ 1.215GHz |
| Detailed Description: | RF Amplifier IC Radar 960MHz ~ 1.215GHz Module |
| Current - Supply: | 300mA |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply MAMG-0T0912-090PSM, use the request quote form to request MAMG-0T0912-090PSM pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MAMG-0T0912-090PSM.The price and lead time for MAMG-0T0912-090PSM depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# MAMG-0T0912-090PSM.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
