MAL213836221E3
Angstrohm / Vishay
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MAL213836221E3 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MAL213836221E3 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | MAL213836221E3 |
|---|---|
| Manufacturer | Vishay BC Components |
| Description | CAP ALUM 220UF 20% 25V AXIAL |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 25 pcs | ||
|---|---|---|---|---|---|
| $2.82 | $2.28 | $2.073 | |||
| 50 pcs | 100 pcs | 250 pcs | |||
| $1.99 | $1.741 | $1.492 | |||
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | 220µF |
|---|---|
| Surface Mount Land Size: | - |
| Size / Dimension: | 0.394" Dia x 0.709" L (10.00mm x 18.00mm) |
| Series: | 138 AML |
| RoHS Status: | Cut Tape (CT) |
| Ripple Current - Low Frequency: | Automotive |
| Ripple Current: | Polar |
| Polarization: | Axial, Can |
| Pitch - Connector: | 25V |
| Package / Case: | - |
| Other Names: | 4216PHCT |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C |
| Number of Capacitors: | 270mA @ 100Hz |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 12 Weeks |
| Manufacturer Part Number: | MAL213836221E3 |
| Lifetime @ Temp.: | 940 mOhm @ 100Hz |
| Impedance: | 550 mOhm |
| Height - Seated (Max): | - |
| Expanded Description: | 220µF 25V Aluminum Capacitors Axial, Can 940 mOhm @ 100Hz 2000 Hrs @ 105°C |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | ±20% |
| Description: | CAP ALUM 220UF 20% 25V AXIAL |
| Applications: | 2000 Hrs @ 105°C |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply MAL213836221E3, use the request quote form to request MAL213836221E3 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MAL213836221E3.The price and lead time for MAL213836221E3 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# MAL213836221E3.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
