MAKK2520H100M
Taiyo Yuden
MAKK2520H100M
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MAKK2520H100M with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. MAKK2520H100M
Manufacturer Taiyo Yuden
Description FIXED IND 10UH METAL WIRE-W CHIP
(In US Dollars)
3000 pcs6000 pcs15000 pcs30000 pcs75000 pcs
Data sheet
Type:Wirewound
Tolerance:±20%
Supplier Device Package:1008 (2520 Metric)
Size / Dimension:0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Shielding:Unshielded
Series:MCOIL™, MA, H Type
Ratings:-
Q @ Freq:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:1008 (2520 Metric)
Other Names:587-6048-2
LQ MAKK2520H100M
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:2MHz
Inductance:10µH
Height - Seated (Max):0.039" (1.00mm)
Frequency - Self Resonant:-
Features:-
Detailed Description:10µH Unshielded Wirewound Inductor 750mA 650 mOhm Max 1008 (2520 Metric)
DC Resistance (DCR):650 mOhm Max
Current Rating:750mA
Current - Saturation:1.25A