MADP-011048-TR3000
Aeroflex (MACOM Technology Solutions)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MADP-011048-TR3000 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MADP-011048-TR3000 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | MADP-011048-TR3000 |
|---|---|
| Manufacturer | Aeroflex (MACOM Technology Solutions) |
| Description | PIN DIODE 4X4MM QFN |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 25 pcs | 100 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $11.67 | $10.609 | $9.813 | $9.018 | ||
| 250 pcs | 500 pcs | 1000 pcs | |||
| $8.222 | $7.692 | $7.055 | |||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Peak Reverse (Max): | 80V |
|---|---|
| Supplier Device Package: | 8-HQFN (4x4) |
| Series: | - |
| Resistance @ If, F: | 500 mOhm @ 10mA, 100MHz |
| Power Dissipation (Max): | 4.7W |
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Package / Case: | 8-LQFN Exposed Pad |
| Other Names: | 1465-1773-1 |
| Operating Temperature: | 175°C (TJ) |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Diode Type: | PIN - Anti-Parallel |
| Detailed Description: | RF Diode PIN - Anti-Parallel 80V 3.75A 4.7W 8-HQFN (4x4) |
| Current - Max: | 3.75A |
| Capacitance @ Vr, F: | 4pF @ 0V, 100MHz |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply MADP-011048-TR3000, use the request quote form to request MADP-011048-TR3000 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MADP-011048-TR3000.The price and lead time for MADP-011048-TR3000 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# MADP-011048-TR3000.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

